Kolumne

petak, 26. svibnja 2017.

Poziv na svečano otvorenje 10. riječkog sajma knjige i festivala autora vRIsak, Rijeka, 31. svibnja


izdavačka kuća V.B.Z. i Udruga kulture Vrisak s veseljem Vas pozivaju na svečano otvorenje 10. riječkog sajma knjige i festivala autora vRIsak

Srijeda, 31. svibnja 2017. godine, u 19,30 sati
Brod Marina – Adamićev gat, Rijeka

Voditelj: Vojo Šiljak

Za dobru rock and roll priču zadužen: Boris Štok

Istoga dana:

18,00 h – Književnost između egzila i azila:
Slavenka Drakulić: „Mileva Einstein, teorija tuge”

Sudjeluju: Slavenka Drakulić, Vojo Šiljak

Ex libris – Riva Boduli 3b


21,00 h – Festival europske kratke priče: Luka Europe

Čitaju: Senko Karuza, Rosa Montero, Bronka Nowicka, Ondjaki, DBC Pierre, Igiaba Scego

Cjeloviti program 10. vRIska:

Brod Marina – Adamićev gat

24. 5. 2017. godine, srijeda
18,00 h – Književnost između egzila i azila
Aleksandar Hemon: Kako su nastali „Ratovi zombija“
Ex libris – Riva Boduli 3b
31. 5. 2017. godine, srijeda
18,00 h – Književnost između egzila i azila
Slavenka Drakulić: Mileva Einstein, teorija tuge
Sudjeluju: Slavenka Drakulić, Vojo Šiljak
Ex libris – Riva Boduli 3b
19,30 h – Svečano otvorenje 10. Vriska
Voditelj: Vojo Šiljak
Za dobru rock and roll priču zadužen: Boris Štok
Brod Marina – Adamićev gat
21,00 h – Festival europske kratke priče: Luka Europe
Čitaju: Senko Karuza, Rosa Montero, Bronka Nowicka, Ondjaki, DBC Pierre, Igiaba Scego
Brod Marina – Adamićev gat
1. 6. 2017. godine, četvrtak
18,00 h – U fokusu
Rade Jarak: Emigranti – labirint sudbina
Sudjeluju: Rade Jarak, Nenad Stipanić
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
19,00 h – U fokusu
Senko Karuza: Prsa u prsa
Sudjeluju: Senko Karuza, Roman Simić, Miroslav Mićanović, Branko Čegec
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
20,00 h – Književnost između egzila i azila
Vladimir Pištalo: Tesla, portret među maskama, Venecija
Sudjeluju: Vladimir Pištalo, Vojo Šiljak, Zoran Hamović
Ex libris – Riva Boduli 3b
21,00 h – Festival europske kratke priče: Luka Europe
Čitaju: Hassan Blasim, Lucy Caldwell, Željka Horvat Čeč, Guillermo Martínez, Chika Unigwe
Brod Marina – Adamićev gat
2. 6. 2017. godine, petak
18,00 h – U fokusu
Sanja Baković: Plovna mjesta
Sudjeluju: Sanja Baković, Željka Horvat Čeč
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
19,00 h – U fokusu
Damir Karakaš: Sjećanje šume
Sudjeluju: Damir Karakaš, Nina Mitrović
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
20,00 h – Europom u 30 knjiga
Srđan Valjarević: Dnevnik druge zime
Sudjeluju: Srđan Valjarević, Drago Glamuzina
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
21,00 h – Rijeka čita, piše, sluša, voli: Od riječkog kruga redom do Ri Lita
Sudjeluju: Edi Jurković, Dragan Ogurlić, Nikola Petković, Bojan Mušćet,  Laura Marchiq, Milan Zagorac, Davor Mandić, Zoran Krušvar, Kristina Posilović, Daša Drndić, Enver Krivac, Tea Tulić
Bonus: Iz@ Medošević & ritam sekcija Borgie
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
21,00 h –  Vrisak Cinema
Filmovi snimljeni prema knjigama iz
biblioteke Europom u 30 knjiga – Peti brod (Slovačka)
Art-kino Croatia – Krešimirova 2
23,00 h – Vrisak Music
Smeđi Šećer i specijalni gost: Uddo Brenner
(Zeleno sonce, Ljubljana)
Klub Tunel – Školjić 12
3. 6. 2017. godine, subota
10,00 h – 14,00 h  – POP-UP knjižara
Kava i kolač uz dobru knjigu, zanimljive govornike i glazbenu podlogu
Trg Matije Vlačića Flaciusa
18,00 h – U fokusu
Nikola Petković: How to Tie Your Shoes
Sudjeluju: Nikola Petković, John O’Brien (Dalkey Archive Press),
Jake Snyder (Dalkey Archive Press)
Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca – Verdijeva 1
19,30 h –  U fokusu
Slađana Bukovac: Stajska bolest
Sudjeluju: Slađana Bukovac, Velid Đekić
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
4. 6. 2017. godine, nedjelja
16,00 h – Claudio Magris i Nikola Petković
Obrnuta uloga: profesori i studenti
Ex libris – Riva Boduli 3b
18,00 h – Geneza knjige: Od rukopisa do prijevoda
Claudio Magris, Milan Rakovac, Ljiljana Avirović, Nikola Petković
Ex libris – Riva Boduli 3b
20,00 h – Vrisak Cinema
Filmovi snimljeni prema knjigama iz
biblioteke Europom u 30 knjiga – Trg dijamanta (Španjolska)
Mini Art-kino Croatia – Krešimirova 2
5. 6. 2017. godine, ponedjeljak
11,00 h – Vrisak Junior
Davor Šunk i slikovnice za najmlađe – upoznajte Miru i Maru i patuljka Mudrića
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6
18,00 h – U fokusu
Maroje Mihovilović: Mi djeca Solferina
Sudjeluju: Maroje Mihovilović, Vojo Šiljak
Ex libris – Riva Boduli 3b
19,00 h – Europom u 30 knjiga
Clare Azzopardi: Iza svake je ostalo ime
Sudjeluju: Clare Azzopardi, Sandra Ukalović
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
20,00 h – U fokusu
Srđan Dragojević: Rane i dve priče za novu deceniju
Sudjeluju: Srđan Dragojević, Dragan Rubeša
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
21,00 h – Vrisak Cinema
Filmovi snimljeni prema knjigama iz
biblioteke Europom u 30 knjiga – Pozdrav s Marijom (Poljska)
Mini Art-kino Croatia – Krešimirova 2
6. 6. 2017. godine, utorak
11,00 h – Vrisak Junior
Srđan Dragojević: Kakagrad
Sudjeluju: Srđan Dragojević, Jelena Bevandić
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6
18,00 h – U fokusu
Tea Tulić: Maksimum jata
Sudjeluju: Tea Tulić, Enver Krivac, Kruno Lokotar
Ex libris – Riva Boduli 3b
19,00 h – Književnost između egzila i azila
Slobodan Šnajder: Doba mjedi
Sudjeluju: Slobodan Šnajder, Vojo Šiljak
Ex libris – Riva Boduli 3b
20,00 h – U fokusu
Nenad Marjanović – Dr. Fric: Vražja makina
Sudjeluju: Nenad Marjanović – Dr. Fric, Diego Bosusco – Ptica, Zoran Simić
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
21,00 h – Europom u 30 knjiga
Jānis Joņevs: Jelgava ‘94
Sudjeluju: Jānis Joņevs, Santa Domijan Zviedre, Stjepan Ravić
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
22,00 h – U fokusu
Marko Tomaš: Regata papirnatih brodova
Sudjeluju: Marko Tomaš, Kruno Lokotar
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
7. 6. 2017. godine, srijeda
11,00 h – Vrisak Junior
Dječja radionica: Crta, slovo, riječ i slika
Sudjeluju: Andrea Peterlik Huseinović, Kašmir Huseinović
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6
19,00 h – U fokusu
Sanja Kovačević: Kvalitetne TV serije: Milenijsko doba ekrana
Sudjeluju: Sanja Kovačević, Dragan Rubeša, Kruno Lokotar
Book caffe Dnevni boravak, Ciottina 12a
20,00 h – Europom u 30 knjiga
Lidija Dimkovska: Skrivena kamera
Sudjeluju: Lidija Dimkovska, Borjana Prošev-Oliver, Vojo Šiljak, Koraljka Penavin
Book caffe Dnevni boravak, Ciottina 12a
21,00 h – Književnost između egzila i azila
Bekim Sejranović: Dnevnik jednog nomada
Sudjeluju: Bekim Sejranović, Drago Glamuzina
Book caffe Dnevni boravak, Ciottina 12a
22,00 h – Vrisak Music
Vrisak w / di.merkl
Klub Tunel – Školjić 12
8. 6. 2017. godine, četvrtak
11,00 h – Vrisak Junior
Dječja radionica: Kako se gradi priča
Voditeljica: Željka Horvat Vukelja
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6
12,00 h – Vrisak Junior
Promocija knjige: Zabundane priče
Predstavlja: Tomislav Baran
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor – Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6
18,00 h – U fokusu
Miroslav Mićanović: Soba Jacka Nicholsona
Sudjeluju: Miroslav Mićanović, Branko Čegec
Book caffe Dnevni boravak, Ciottina 12a
19,00 h – Književnost između egzila i azila / Europom u 30 knjiga
Beqë Cufaj: projekt@party
Sudjeluju: Beqë Cufaj, Giulian Hamitaj, Vojo Šiljak, Stjepan Ravić
Ex libris – Riva Boduli 3b
20,00 h – U fokusu
Ivica Prtenjača: Tiho rušenje
Sudjeluju: Ivica Prtenjača, Drago Glamuzina
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
21,00 h – Vrisak Cinema
Filmovi snimljeni prema knjigama iz
biblioteke Europom u 30 knjiga – Damoklova mračna komora (Nizozemska)
Art-kino Croatia – Krešimirova 2
9. 6. 2017. godine, petak
10,00 h – Prevodilačka radionica iz nizozemske književnosti
Voditeljice: Jelica Novaković-Lopušina (Filološki fakultet u Beogradu),
Gioia-Ana Ulrich Knežević (Filozofski fakultet u Zagrebu)
Sudjeluju: Olivera van der Leeuw-Stanković, Bojana Budimir, Mila Vojinović,
Anita Srebnik, Maja Weikert, Radovan Lučić, Toni Bandov
Brod Marina – Adamićev gat
19,00 h – U fokusu
Ludwig Bauer: Zavičaj, zaborav
Sudjeluju: Ludwig Bauer, Vojo Šiljak, Seid Serdarević
Ex libris – Riva Boduli 3b
20,00 h – Književnost između egzila i azila
Guido Snel: Batler gospodina Lugosija
Sudjeluju: Guido Snel, Seid Serdarević
Ex libris – Riva Boduli 3b
20,00 h – Plovimo Kvarnerom
Veli Lošinj – Veli Vrisak
Autori čitaju: Lidija Dimkovska, Bekim Serjanović, Ivica Prtenjača,
Zoran Ferić, Drago Glamuzina
Lječilište Veli Lošinj – Villa Elisabeth (terasa), Podjavori 27, Veli Lošinj
21,00 h – CeKaPe: Čitanje kratke priče
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a
22,00 h – Visak Music: Mile Voli Disko
Klub Tunel – Školjić 12
10. 6. 2017. godine, subota
10,00 h – Prevodilačka radionica iz nizozemske književnosti
Brod Marina – Adamićev gat
20,00 h – CeKaPe: Čitanje poezije
Book caffe Dnevni boravak – Ciottina 12a


Pridružite nam se na porinuću 10. vRIska! Radujemo se Vašem dolasku!

Nema komentara :

Objavi komentar