Kolumne

Jelena Hrvoj
Patnje mladog autora

Eleonora Ernoić Krnjak
Rozin kutak

Martina Sviben
S kodom bluesa i balade

Mirjana Mrkela
Ispovijed jedne čitateljice

Aleksandar Horvat
Kajkavsko najže

ponedjeljak, 17. studenoga 2025.

Pisci u stisci | Ivica Prtenjača i Karmela Špoljarić, srijeda, 19. 11. u 19 sati, kic - polukat, Preradovićeva 5

 

U
 srijedu, 19. 11. u 19 sati KIC vas opet poziva u svoj STISAK, a ovaj put stiskat ćemo se s IVICOM PRTENJAČOM koji će nam govoriti o svojoj poeziji i prozi u trenucima njihova nastajanja - gdje je sve i kako pisao, je li to išlo lako, ili baš i nije, i što o svemu tome misli njegova obitelj?


O CIKLUSU:

PISCI će pričati o STISCI u toplom i ugodnom prostoru polukata KIC-a. U bliskom razgovoru s voditeljicom Karmelom Špoljarić odškrinut će nam vrata svojih radnih, dnevnih i inih soba i otkriti kakav je njihov osobni mikrosvijet koji ih okružuje dok pišu i kako se nose sa stiskom - obiteljskom, kreativnom, vremenskom, financijskom, emotivnom, motivacijskom? Imaju li potrebnu podršku, razumijevanje, vlastitu sobu, mir, tišinu? Hodaju li njihovi ukućani na prstima u napetom iščekivanju nove priče? Pišu li svoje tekstove unutar zone ugode, ili zone sumraka? I da, moramo to doznati - jesu li obitelji ipak sklonije podržati muškarca koji piše?

****
Ivica Prtenjača rođen je 27. siječnja 1969. u Rijeci, gdje je studirao kroatistiku na Pedagoškom fakultetu. Radi od svoje petnaeste godine kao čitač vodomjera, naplatničar plina, dostavljač sladoleda, skladištar, građevinski radnik, galerist, serviser vatrogasnih aparata, trgovac, knjižar, voditelj marketinga, glasnogovornik. Na Hrvatskom radiju autorski potpisuje emisije Moj izbor i Metafora. Objavio je više knjiga poezije i proze od kojih: "Dobro je, lijepo je", "Pisanje oslobađa", "Uzimaj sve što te smiruje", "Brdo", "Tiho rušenje", "Plivač", "Sine, idemo kući", "Kino Sloga", „Albert“, „Odeon“. Njegova djela prevedena su na više od dvadeset jezika i uvršten je u brojne antologije hrvatske književnosti. Za svoj rad osvojio je mnoge književne nagrade i priznanja, a za roman „Sine, idemo kući“ primio je 2022. Nagradu Vladimir Nazor.

Živi i radi u Zagrebu kao slobodni umjetnik.
 
Veselimo se Vašem dolasku!
 

Nema komentara :

Objavi komentar

Hvala na vašem komentaru. Isti će biti objavljen nakon pregleda moderatora.