Kolumne

Jelena Hrvoj
Patnje mladog autora

Eleonora Ernoić Krnjak
Rozin kutak

Martina Sviben
S kodom bluesa i balade

Mirjana Mrkela
Ispovijed jedne čitateljice

Aleksandar Horvat
Kajkavsko najže

srijeda, 9. travnja 2025.

Parasportaši Boćarskog kluba osoba s invaliditetom "Pulac“ osvojili medalje na natjecanju 2. kola Prvenstva Hrvatske u Bocci u Osijeku

 

Sedam parasportaša Boćarskog kluba osoba s invaliditetom "Pulac" 5. i 6.04.2025. sudjelovali su na natjecanju 2. kola Prvenstva Hrvatske u Bocci u Osijeku te osvojili sljedeće medalje:

Danijela Mataija i njena asistentica na rampi Antonija Frlan u BC3 kategoriji – zlatna medalja.

Alen Juretić i njegov asistent na rampi Damir Juretić u BC3 kategoriji – bronca.

Članovi Boćarskog kluba osoba s invaliditetom Pulac kategorizirani su u tri kategorije: sportskoj, rekreacijskoj i rehabilitacijskoj.

Paraboćanje je paraolimpijski sport. Kategoriziran je u 4 kategorije s obzirom na vrstu i oštećenje sportaša pa tako razlikujemo BC1, BC2 i BC4 kategoriju u kojoj igrači samostalno bacaju boće bez upotrebe specijalnih rampi i pomagala za guranje boći niz rampu kao što koriste igrači BC3 kategorije. Također postoji i BC5, rekracijska kategorija. Osnivanjem Boćarskog kluba osoba s invaliditetom Pulac  2009. godine, koji okuplja sve osobe s invaliditetom bez obzira na težinu i vrstu invaliditeta, paraboćanje je dobilo na promociji i važnosti u usporedbi s drugim profiliranim sportovima osoba s invaliditetom.

Cilj BKOSI Pulac je promidžba, prezentacija i razvoj boćanja osoba s invaliditetom kao i osobni razvoj osoba s invaliditetom kroz bavljenje boćanjem te njihova rekreacija i rehabilitacija.

Klub radi na više lokacija s obzirom da su programi boćanja prilagođeni vrstama invaliditeta (npr. motorička oštećenja, intelektualna oštećenja i dr.). Od osnutka, Klub surađuje s Osnovnom školom Gornja Vežica, Centrom za rehabilitaciju Rijeka, Udrugom cerebralne i dječje paralize Rijeka, Udrugom „Sunce“, Udrugom mišićne distrofije Pgž i Boćarskim centrom „Podvežica“, a ostvaren je niz suradnji s drugim udrugama koje se bave problematikom osoba s invaliditetom, centrima za rehabilitaciju, školama, boćarskim centrima i svima koje aktivnosti i programi Kluba zanimaju.

U timu osim stručnog vodstva  koji radi većinom volonterski, Klub ima mnogo i volontera-sportskih asistenata koji su uvelike važni za članove Kluba te bez njih rad Kluba ne bi bio moguć.

Klub je član Hrvatskog saveza boćanja osoba s invaliditetom, Saveza športova osoba s invaliditetom PGŽ, Parasportskog saveza Grada Rijeke i Parasportskog saveza Pgž.


Nema komentara :

Objavi komentar

Hvala na vašem komentaru. Isti će biti objavljen nakon pregleda moderatora.