Piše Ana Fabijanović
U petak, 26. rujna 2025. u 19 sati pored Župne crkve Presvetog Trojstva u Krašiću održat će se poetsko-glazbeni program „Hrvatskim kraljevima u čast“. Program organizira Ogranak Matice hrvatske u Jastrebarskom u suradnji sa Župom Presvetog Trojstva Krašić i Općinom Krašić, a prije programa organizatori pozivaju na svetu misu u 18:30 sati u krašićkoj župnoj crkvi, na misu koju će predvoditi mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup u miru, podrijetlom iz Krašića.
U programu „Hrvatskim kraljevima u čast“ odat će se počast najznačajnijim hrvatskim povijesnim narodnim vladarima (kraljevima, banovima), hrvatskoj opstojnosti i samostalnosti te na taj način obilježiti 1100 godina Hrvatskog Kraljevstva i to pokraj spomenika Hrvatskom Kraljevstvu postavljenom u Krašiću prije točno 100 godina.
Treba naglasiti kako je riječ doista o programu prožetom domoljubljem i slavljem hrvatske opstojnosti i samostalnosti, a za t će važnu i zanimljivu prigodu ugledni dramski umjetnici Joško Ševo i Robert Kurbaša predstaviti poeziju glasovitih hrvatskih pjesnika. U glazbenom dijelu nastupit će maestro Josip Cvitanović, ovaj put u ulozi pijanista te mladi pjevač Tomislav Kreš.
Na predvođenom programu će u glazbenom dijelu biti izvedene poznate domoljubne pjesme, a u poetskom dijelu naći će se poezija Augusta Šenoe, Vladimira Nazora, Antuna Gustava Matoša, Jovama Hranilovića.
Ako se dogodi da su vremenske prielikelše program će se održati u crkvi. Organizatori poručuju: Veselimo se Vašem dolasku!
Nema komentara :
Objavi komentar
Hvala na vašem komentaru. Isti će biti objavljen nakon pregleda moderatora.